TFT (Thought Field Therapy)

TFT neboli „terapie mezipólového myšlení“ je velmi jednoduchá a elegantní metoda, pomocí které lze řešit nejrůznější psychické či somatické potíže. Spočívá v poklepu na předem stanovené body akupunkturních drah spojené s oční gymnastickou a dechovým cvičením. Klient se přitom po celou dobu soustředí na daný problém, popřípadě pronáší určité slovní formulace.

Tuto metodu objevil v r.1979 PhDr.Roger J.Callahan a její techniku používají psychologové, psychiatři, lékaři, léčitelé, terapeuti, učitelé, hasiči i policisté na celém světě. S velkým úspěchem byla použita k léčbě PSP u vietnamských veteránů nebo po atentátu na newyorská dvojčata. V Jižní Americe proběhl rozsáhý výzkum trvající 14 let (soubor měl více jak 29 000 pacientů), který prokázal jednoznačně efektivnost této metody v porovnání s klasickou kognitivně behaviorální terapií.

TFT lze využít při léčení úzkosti, panické ataky, fobie, alergie, neurovegetativní dysfunkce, bolestivých stavů, migrény, s úspěchem se rovněž používá při odstraňování nejrůznějších zlozvyků a návyků, chuti na sladké, lehčích forem závislostí ( zde je pak případně vhodná kombinace s hypnoterapií ). Je to metoda zcela bezbolestná, bez nežádoucích účinků (nejhorší, co se může stát, je to, že se nestane vůbec nic…)